Dlaczego warto uprawiać sukulenty?

uprawa sukulentów

Co by nie mówić kwiaty to dodatkowy obowiązek w naszym życiu. Trzeba o nie dbać, podlewać, a czasem nawet zamienić słówko! 🙂 Jednak istnieje wiele “za” hodowaniem roślin w swojej przestrzeni. Tyczy się to nawet najbardziej zabieganych i zapominalskich osób. Dla tych właśnie odpowiadamy na pytanie: dlaczego warto uprawiać sukulenty? 

Po pierwsze… 

Sukulenty naprawdę ciężko jest ususzyć. Dzięki specjalnej tkance, jaką jest miękisz wodny nasze rośliny mają zdolność do przechowywania wody. Jest to świetna opcja dla osób podróżujących, ponieważ nawet po wyjeździe na kilka dni nasz kwiatek będzie czekał na nas w nienaruszonym stanie. 

Po drugie… 

Rośliny wytwarzają tlen! A sukulenty są pod tym względem wyjątkowe, ponieważ wytwarzają tlen nie tylko w dzień, ale także i w nocy! 

Po trzecie… 

Nie dość, że sukulenty świetnie magazynują wodę to są dodatkowo idealnymi nawilżaczami powietrza! Dzięki temu domownicy mogą lepiej znosić infekcję, takie jak: ból gardła, suchy kaszel, a nawet mogą poprawiać stan skóry. 

Po czwarte…

Podobno zielony uspokaja! 🙂 Obecność roślin pomaga skoncentrować się dzieciom. Warto zakupić rośliny do swojego mieszkania i poczynić obserwacje! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja do -50%