Rośliny bezpieczne dla zwierząt

rośliny bezpieczne dla zwierząt

Czy mając zwierzęta domowe możliwe jest, aby wyhodować domową dżunglę? Czy można połączyć miłość do kwiatów z miłością do czworonogów? Jak spełnić marzenie o zielonym wnętrzu mając domowe zwierzaki? Przychodzimy z odpowiedzią na wszystkie te pytania! Poznaj rośliny doniczkowe bezpieczne dla zwierząt

Hodowla kwiatów w domach, w których żyją czworonogi bywa zazwyczaj bardzo kłopotliwa, a same rośliny doniczkowe są zwyczajnie narażone na uszkodzenia. Koty bardzo często podczas domowych polowań przewracają doniczki i robią sobie w nich legowiska. Właściciele zwierzaków wiedzą również, że bardzo chętnie podgryzają one rośliny w domach. Dlatego warto wspomnieć, że również zwierzęta nie zawsze są bezpieczne, bo niektóre rośliny mogą być trujące dla czworonogów, a przez to powodować wymioty oraz biegunkę. Mamy też dobrą wiadomość – istnieje szereg roślin bezpiecznych dla zwierząt domowych. Przekonaj się sam!

Które rośliny są bezpieczne dla zwierząt domowych? 

Kochasz zieleń, ale posiadając zwierzęta domowe już dawno straciłeś nadzieję, że możesz mieć piękne i zielone wnętrze? Zdajesz sobie bowiem sprawę, że niektóre rośliny doniczkowe mogą im po prostu zaszkodzić. Nie martw się! Przychodzimy z pomocą. W Just Plants znajdziesz rośliny bezpieczne dla zwierząt domowych.

Czy Chamaedorea Elegans jest bezpieczna dla zwierząt?

Odpowiedź brzmi: TAK! Jest to roślina doniczkowa, która posiada piękne i pierzaste liście. Warto hodować ją w domu ze względu na jej zbawienny wpływ na nasze płuca. Roślina ta bowiem nie tylko nawilża powietrze, ale przede wszystkim usuwa z niego toksyny. Mruczki uwielbiają obgryzać jej końcówki oczyszczając dzięki nim swój przewód pokarmowy. Na szczęście nie niesie to żadnych konsekwencji dla ich zdrowia, oczywiście jeśli nie mają alergii. Co ważne, ta paproć domowa nie posiada kolców. Nie ma więc ryzyka, że zwierzak się zrani.

Echeveria “Hercules” – sukulent bezpieczny dla zwierząt domowych

Bezpieczną roślinką jest również Eszeweria – bardzo łatwy w uprawie sukulent o mięsistych liściach. Roślina ta znajduje się na liście ASPCA, obejmującej rośliny, które podczas badań pod kątem toksyczności dla psów i kotów okazały się całkowicie bezpieczne. Co ważne, ta roślina doniczkowa znajduje się na 4. miejscu wspomnianego rankingu. Warto tu również nadmienić, że Eszeweria należy do grupy gruboszowatych, która, oprócz kwestii alergicznych, w całości jest bezpieczna dla naszych pupilów.

Pieniążek – roślina dla miłośników zwierząt

Krzywdy Waszym zwierzakom nie zrobi także Pilea Peperomioides, znana lepiej jako Pieniążek, której liście podobne są do monet. Dawniej znajdowała się ona niemal w każdym polskim domu. Pewnie nawet pamiętacie ją z dzieciństwa. Dziś ta zielona roślina doniczkowa przeżywa swoją drugą młodość. Co najważniejsze, jest ona całkowicie bezpieczna dla zwierząt domowych, a nawet wykazuje pewną odporność na ich “zaczepki”.

Obserwuj swoje zwierzaki

Mimo, że wymienione rośliny są bezpieczne dla zwierząt, bo nie wywołują u nich zatruć, to mogą wystąpić sytuacje, że pupil będzie na którąś z nich po prostu uczulony. Jeśli zaobserwujemy u czworonoga niepokojące objawy po kontakcie z rośliną, należy usunąć je z mieszkania.

Gdzie postawić rośliny doniczkowe? 

Wybierając roślinę bezpieczną dla czworonogów musisz pamiętać również o jej odpowiednim usytuowaniu. Warto postawić donice z roślinami wysoko, aby zwierzęta nie miały bezpośredniego dostępu do nich. Warto również zainwestować w donice z betonu architektonicznego, aby milusińscy mieli problem ze strąceniem ich z dużej wysokości.

Nawet, gdy pupil ma kontakt z bezpiecznymi dla zwierząt roślinami należy uważnie obserwować jego zachowanie. Inne bezpieczne rośliny dla kota to: Paproć Davallia Tyermanii, Platycerium Bifurcatum, Rhipsalis Cassutha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja do -50%